ПДВ при покупці за бюджетний кошт: особливості оподаткування

22 квітня 2020
658
Середній бал: 5 із 5

Товари/послуги, придбані за рахунок бюджетних коштів, що надійшли платнику податку у вигляді капітальних трансфертів, вважаються придбаними безпосередньо платником, і суми ПДВ відносяться до податкового кредиту.

Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2020

ПДВ при покупці за бюджетний кошт: особливості оподаткування

Якщо капітальні трансферти за кодом бюджетної класифікації 3210 не є компенсацією вартості товарів/послуг, які постачає платник ПДВ, то під час їх отримання такий платник не визначає ПДВ-зобов'язання. Адже відсутній об'єкт оподаткування ПДВ.

Зазначені кошти можуть надходити до платника податків й у рахунок оплати вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) таким платником товарів/послуг, основних фондів. У такому разі на дату зарахування цих коштів на банківський рахунок платник ПДВ зобов'язаний визначити податкові зобов'язання виходячи з вартості відповідних товарів/послуг.

Товари/послуги, придбані за рахунок бюджетних коштів, що надійшли платнику податку у вигляді капітальних трансфертів, вважаються придбаними безпосередньо платником. Суми ПДВ, сплачені під час їх придбання, відносяться до податкового кредиту на підставі податкових накладних, складених та зареєстрованих в ЄРПН постачальниками.

logo