-

Лікарняні: кому нараховувати, коли хворіють і мати і дитина?

22 квітня 2020
429
Середній бал: 5 із 5

Коли захворіла дитина до 14 років, відповідно до законодавства листок непрацездатності відкривають на її матір. Але що робити, коли мати захворіла теж? Тоді лікарняний на дитину оформлюють на іншу особу, яка здійснюватиме за нею догляд.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Лікарняні: як сплачувати, коли хворіють і мати і дитина?

Для догляду за хворою дитиною до 14 років лікарняний видають на період, протягом якого дитина потребує догляду, але не більш як 14 календарних днів. Якщо дитина продовжує хворіти, то після закінчення максимального строку лікарняного видають довідку за формою №138/о (пп. 3.3–3.4 Інструкції №455).

Якщо дитина перебуває на стаціонарному лікуванні, то листок непрацездатності надають по догляду за дитиною до 6 років на весь період стаціонарного лікування, а по догляду за важкохворою дитиною від 6 до 14 років – на період, визначений висновком ЛКК (п. 3.9 Інструкції №455).

Які медзаклади матимуть підтримку від держави

Для догляду за дорослим членом сім’ї та хворою дитиною, старшою 14 років лікарняний видають на строк до 3 днів. Як виняток, у важких випадках, цей строк може бути подовжений за рішенням ЛКК або головного лікаря, але не більш як 7 к.дн. (п. 3.2 Інструкції №455).

Допомога по тимчасовій непрацездатності в разі захворювання матері надається особі, яка фактично здійснюватиме догляд за дитиною, з першого дня за весь період захворювання відповідно до ч. 5 ст. 22 3акону №1105.

logo