Коригування сум ПДВ з пільгових операцій: обов’язкова процедура

21 квітня 2020
470
Середній бал: 5 із 5

Платник ПДВ, який після 17.03.2020 р. нарахував ПДВ на операції з постачання на митній території України ліків, медвиробів або медобладнання, зобов'язаний відкоригувати такі суми ПДВ.

Скачати податкову накладну за новою формою

Коригування сум ПДВ з пільгових операцій: обов’язкова процедура

Маються на увазі операції, звільнені від ПДВ згідно з п. 71 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ. Ця пільга діє для операцій, здійснених починаючи з 17.03.2020 р., хоча й набрала чинності тільки з 02.04.2020. 

Оскільки прийнятий в квітні Закон торкається і березня, то платник ПДВ має відкоригувати суми ПДВ за минулий місяць.

Для такого коригування необхідно:

  • скласти розрахунок коригування до податкової накладної з ПДВ, в якому вказати зі знаком мінус показники щодо товарів, включених до переліку, визначеного постановою КМУ № 224. При цьому слід одночасно повернути покупцям сплачений ними податок під час придбання таких товарів;
  • скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на операцію з постачання товарів, що включені до переліку, визначеного Постановою № 224, без нарахування ПДВ, на операцію, що звільняється від оподаткування.
  • Важливо: якщо постачання здійснювалось кінцевому споживачу (неплатнику ПДВ) і повернути сплачений покупцями податок неможливо, таке коригування здійснювати не можна.

logo