-

Як отримати ПДВ-пільгу: нові роз’яснення ДПС

17 квітня 2020
230
Середній бал: 5 із 5

Податкова служба України опублікувала на офіційному сайті третю частину Інформаційного листа №10 «Практичні особливості застосування звільнення від ПДВ».

Скачати податкову накладну за новою формою

Нові роз’яснення ДПС: особливості застосування ПДВ-пільги

Отже,

  1. Протягом якого періоду діє пільга з оподаткування ПДВ?

Змінами, запровадженими Законом № 540 визначено, що пільги з оподаткування ПДВ застосовуються до операцій, здійснених в період  з 17 березня 2020 року і до останнього числа місяця, в якому завершується дія карантину.

  1. Чим визначено перелік товарів, які звільнені від оподаткування ПДВ?

Перелік лікарських засобів, виробів та медичного обладнання, які звльняються від сплати ввізного мита та операції, які звільняються від оподаткування ПДВ, затверджено постановою Кабміну № 224 від 20 березня 2020 року.

Антикризові заходи та оплата роботи в умовах карантину

  1. З якої дати застосовується режим звільнення від ПДВ?

Режим звільнення від оподаткування операцій застосовуватиметься з дати набрання чинності Постанови №271, яка регулює ці процедури, а саме з 8 квітня.

  1. Які критерії до товарів мають бути дотримані, аби отримати таку ПДВ-пільгу?

Головний критерій для застосування пільги з оподаткування – включення товару до перелку № 224. Проте Постанова № 271 запроваджує ще деякі додаткові критерії.

Оновлені довідники та реєстри від ДПС

  1. Чи може платник не застосовувати пільгу з оподаткування?

Податкові пільги надаються не окремим платникам податків, а застосовуються при здійсненні операцій з постачання тих чи нших товарів чи надання тих чи інших послуг. Тому платники ПДВ не мають права ні вдмовитися, ні зупинити використання режиму звільнення вд оподаткування.

  1. Чи необхідно платникам податку коригувати податкові зобов’язання з ПДВ, нараховані в період з 17 березня по 1 квітня?

Так, слід забезпечити проведення коригування податкових зобов’язань з ПДВ щодо операцій, які були здійснені з 17 березня і до 1 квітня включно.

logo