Працівник змінив рішення щодо звільнення за власним бажанням: дії працедавця

15 квітня 2020
361
Середній бал: 5 із 5

Якщо працівник відкликав свою заяву на звільнення роботодавець має право все ж таки здійснити звільнення у випадку, якщо на місце цього працівника вже було запрошено іншого.

-40% на вартість навчання Антикризові заходи та оплата роботи в умовах карантину

Працівник змінив рішення щодо звільнення за власним бажанням: дії працедавця

Працівник має попередити роботодавця про свою звільнення за 2 тижні письмовою заявою. Двотижневий строк починають обчислювати з дати фактичного попередження роботодавця, а не з дати, зазначеної в заяві. Одностороннє скорочення цього строку як працівником, так і роботодавцем, не допускається.

У випадку якщо роботодавець відмовляється приймати заяву, працівник може надіслати таку заяву поштою рекомендованим листом з повідомленням. Тоді датою, з якої вестиметься відлік строку попередження, буде дата вручення листа, зазначена в повідомленні про вручення.

Якщо після закінчення двотижневого строку працівник продовжує працювати і не вимагає розірвання трудового договору, роботодавець не може звільнити його згідно з поданою раніше заявою. Не можна звільнити працівника і в тому випадку, якщо він до закінчення двотижневого строку відкликає свою заяву про звільнення.

Працедавець може розірвати трудовий договір із працівником, який відкликав свою заяву лише у випадку, якщо на його місце вже було запрошено іншого працівника, якому згідно із законодавством не може бути відмовлено в укладанні трудового договору (ч. 2 ст. 38 КЗпП), а саме працівника, запрошеного в порядку переведенняз іншого підприємства, установи, організації (ч. 5 ст. 24 КЗпП).

logo