Підбірка цікавих книг від Макса Нефьодова

1 січня 2018
30
Середній бал: 5 із 5

Читання книги робить нас мрійниками і професіоналами, додає сили і досвіду, надихає… Тому важко знайти успішну людину, яка б не любила читати. Якщо ви зараз опинилися перед вибором цікавої книжки — перегляньте підбірку від Макса Нефьодова, першого заступника Міністра економічного розвитку та торгівлі України. Можливо, якась із них принесе користь і вам

Стівен Уітт «Як музика стала вільною»

У книці — історія створення всім відомого формату файла для зберігання аудіоінформації MP3. А також появи перших піратських сайтів та економіки, на якій побудований цей бізнес. Ця книга навряд чи зробить вас мудрішими, але ви прочитаєте захопливий опис звичних речей, про які раніше навіть не задумувалися.

Книга розкриває безліч неочевидних фактів: наприклад, як у безкоштовному доступі з'являється величезна кількість музичних творів і хто стоїть за наймасштабнішими крадіжками музичного контенту у всій піратській індустрії.

► Як із 1 січня змінилися соціальні стандарти

Ліза Рендалл «Темна матерія та динозаври»

В ігровій та частково спекулятивній формі розповідається про еволюцію, теорію темної матерії та влаштуванні Галактики. Я прочитав досить багато книг про фізику, але це — одна з найцікавіших серед них.

► Як зміняться посадові оклади держслужбовців з 1 січня 2018 року

Деніел Канеман «Думай повільно, вирішуй швидко»

Книга вразила концентрацією думок та ідей. Як правило, автори книг намагаються максимально «розжувати» своєму читачеві ту ідею, яку хочуть донести. Вважаю, якби кожен український політик прочитав цю книжку, це позитивно вплинуло б на стан справ у країні. Бо передусім вона вчить приймати рішення, а для нас якість прийнятих рішень залишається проблемною темою.

► Якщо залишилися невикористані дні відпустки…

Найбільш життєстверджувальною книжкою, що потрапила мені до рук 2017 року, стала «Історія життя, смерті та нейрохірургії».

Досить коротка, але водночас яскрава автобіографічна розповідь про життя знаменитого британського хірурга Генрі Марша. Він досягнув висот у медичній кар'єрі і був нагороджений орденом Британської імперії.

Книга пронизана специфічним англійським гумором та незвичним ставленням до життя, смерті та людського вибору.

Як нараховувати декретні витплати працівникам бюджетних установ

До того ж у 1990-х роках Генрі Марш приїжджав до України. В книзі є такі жахливі речі про нашу медицину, що після того, як я її прочитав, ще раз переконався, що медична реформа була просто необхідною. Найбільше це стосується ставлення до пацієнта, який у нас сприймається як ресурс, а не людина, чиє здоров'я вимагає відповідальності.

logo