text
Головбух: Бюджет

Змінилася норма з обмеження лікарняних і декретних

  • 11 жовтня 2017
  • 353

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII уточнив норми в частині обчислення виплат лікарняних і декретних.

Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.199 № 1105 для застрахованих осіб, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку, за даними Держреєстру соцстрахування мають страховий стаж менше ніж 6 місяців, встановлено обмеження лікарняних і декретних.

Тепер для таких осіб соціальні виплати розраховують так:

1) допомогу по тимчасовій непрацездатності — на основі нарахованої зарплати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше ніж розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку;

2) допомогу по вагітності та пологах — на основі нарахованої зарплати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більш як розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку.

Раніше такі обмеження використовували за обчислень в розрахунку на місяць.

Нагадаємо: сума допомоги по вагітності та пологах не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд