-

Змінилася норма з обмеження лікарняних і декретних

11 жовтня 2017
370
Середній бал: 5 із 5

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII уточнив норми в частині обчислення виплат лікарняних і декретних.

Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.199 № 1105 для застрахованих осіб, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку, за даними Держреєстру соцстрахування мають страховий стаж менше ніж 6 місяців, встановлено обмеження лікарняних і декретних.

Тепер для таких осіб соціальні виплати розраховують так:

1) допомогу по тимчасовій непрацездатності — на основі нарахованої зарплати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше ніж розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку;

2) допомогу по вагітності та пологах — на основі нарахованої зарплати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більш як розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку.

Раніше такі обмеження використовували за обчислень в розрахунку на місяць.

Нагадаємо: сума допомоги по вагітності та пологах не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку.

logo