Єдиний рахунок для податків: Закон прийнято

14 квітня 2020
326
Середній бал: 5 із 5

Запрацювати такий рахунок для сплати податків, зборів і ЄСВ має у 2021 році.

Скачати податкову накладну за новою формою

Закон про єдиний рахунок для податків прийнято

13 квітня, відбулося позачергове засідання парламенту, на якому, зокрема,  прийнятли Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

У прийнятому Законі парламентом враховані всі пропозиції Президента щодо внесення змін до Закону № 481 та до Закону про ЄСВ.

Зараз ухвалений ВРУ текст Закону не передбачає внесення змін до статті 18 Закону № 481, адже вони не відповідали Конституції України, Господарському кодексу України, Закону України "Про ціни і ціноутворення".

Чи пішов ЄСВ на карантин, або Хто і як покарає за несплату

Тепер в  Законі про ЄСВ  замість морально застарілого терміну "орган доходів і зборів" використовується поняття "податковий орган".

Власне єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ запрацює із 2021 року. Платник податків в електронній формі через електронний кабінет зможе повідомити про своє бажання використовувати єдиний рахунок, затією ж процедурою можна відмовитися від нього. Змінити своє рішення можна буде раз на квартал.

Варто відмітити, що цей рахунок не можна буде використовувати для сплати ПДВ.

logo