COVID-19 в працівників: регламент розслідування

10 квітня 2020
939
Середній бал: 5 із 5

Держпраці повідомила, що лабораторно підтверджені випадки інфікування коронавірусом у медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків, мають розслідуватись як випадки гострого професійного захворювання.

COVID-19: гарячі новації від влади

COVID-19 в медпрацівників: регламент розслідування

Процедуру проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, в тому числі і випадки інфікування COVID-19 медичних та інших працівників, що пов'язані з виконанням професійних обов'язків в умовах підвищеного ризику зараження описано Порядком № 337.

Діагноз гострого професійного захворювання вірусного характеру ставиться лікарем-інфекціоністом та профпатологом.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

Потрібно зауважити, що у разі проведення спеціальних розслідувань нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, відповідно до Порядку № 337, до закінчення карантину Держпраці рекомендує:

  1. Проводити розподіл обов'язків членів комісій з урахуванням обмеження контактного спілкування між членами комісії та особами, що можуть бути залучені до розслідування нещасного випадку;
  2. Опитувати свідків, а зустріч з потерпілим, членами його сім'ї або уповноваженою ним (ними) особою, проводити обмеженим складом членів комісії (один-два), в разі необхідності засідання комісії проводити обмеженим складом з додержанням вимоги щодо кворуму, та з використанням конференц-зв'язку і інших сучасних засобів зв'язку;
  3. Виконувати інші обов'язки комісії, визначені п. 33 Порядку № 337, та здійснювати документальне оформлення матеріалів розслідування з урахуванням обмежень, пов'язаних із запровадженням карантинних заходів.

logo