Здійснили видаток — повідомте про суттєві зміни в майновому стані

10 квітня 2020
567
Середній бал: 5 із 5

НАЗК зауважило, що суб’єктам декларування слід враховувати, що при операціях з купівлі-продажу валюти здійснюється не лише видаток (тобто не лише витрата коштів), а й набувається новий актив — грошові кошти у новій валюті.

Здійснили видаток — повідомте про суттєві зміни в майновому стані

Якщо суб’єкт декларування здійснив разовий видаток на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на 05.04.2020 — 105 100 грн), у т. ч. за операціями з купівлі-продажу валюти, він зобов’язаний подати в електронній формі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування протягом 10 днів з моменту настання такої зміни.

У ньому потрібно заповнити розділ 9 «Видатки» шляхом обрання у полі «Вид видатку» позначки «Придбання», а в полі «Предмет правочину, який спричинив видаток» — позначки «Інше» з подальшим зазначенням «Придбання валюти …» (вказати, національної чи іноземної). Обов’язково мають бути заповнені поля «Країна, у якій було здійснено видаток», «Розмір видатку» у грошовій одиниці України (гривні), «Дата здійснення видатку».

Із офіційного веб-сайту НАЗК

logo