Лікарняний: «карантинні» особливості

9 квітня 2020
493
Середній бал: 5 із 5

Під час карантину діє особливий порядок видачі листків непрацездатності, передбачений р. 5 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я від 13.11.2001 р. № 455.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Лікарняний: «карантинні» особливості

Якщо тимчасова непрацездатність громадянина виникла через карантин, накладений органами санітарно-епідеміологічної служби, фінансова допомога за рахунок Фонду соціального страхування надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини.

Сплата лікарняних внаслідок перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), виплачується Фондом соціального страхування України застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до повного одужання.

Антикризові заходи та оплата роботи в умовах карантину

На період перебування у спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під контролем у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби виплата лікарняних працівникові буде проводитись в розмірі 50% від середньої зарплати незалежно від стажу працівника.

Якщо ж робота працівника пов’язана з обслуговуванням населення, то на час дії карантину такому працівникові може бути виписаний лікарняний у випадку, якщо він буде в безпосередньому контакті з інфекційним хворим.

logo