ЗУСТРІЧАЙТЕ: ПДВ-пільги на період карантину

7 квітня 2020
489
Середній бал: 5 із 5

Державна податкова служба опублікувала роз’яснення стосовно пільг при оподаткуванні ПДВ у період карантину, які були викладені в Законі №540, що набув чинності 2 квітня.

Скачати податкову накладну за новою формою

Введено ПДВ-пільги на період карантину

Згідно з цим Законом податком не оподатковується:

  1. Операції з ввезення на митну територію країни медичних товарів і засобів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної інфекції. Їх перелік визначен Кабміном в Постанові №224.
  2. Операції з постачань на митній території України медичних товари і засобів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної інфекції. Їх перелік також визначений Кабінетом Міністрів Постановою №224.

Такий пільговий режим оподаткування стосується всіх етапів постачання товарів, незалежно від дати їх виробництва,  і діє на операції, здійснені з 17 березня і до дати дії карантину.

Також податкова служба зауважила, що в разі здійснення таких пільгових операцій, компенсуючі ПДВ-зобов'язання, про які йдеться в ст. 199 Податкового кодексу, нараховуватись не будуть.

logo