ЄСВ та податки з зарплати: правила оплати під час карантину

7 квітня 2020
477
Середній бал: 5 із 5

Наразі у бухгалтерів виникають питання стосовно пільг та послаблень у зв’язку з карантином, а також як відображати неоплачувану відпустку через COVID-19 у бухгалтерський звітності. Даємо роз'яснення.

Антикризовий онлайн марафон - ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

ЄСВ та податки з зарплати: як сплачувати під час карантину

Карантин призвів до того, що величезна кількість підприємств та компаній була вимушена відправити своїх працівників у відпустку без збереження заробітної платні. Такі зміни викликають певні труднощі у розумінні сплати податків і зборів із зарплати за місяць, в якому працівник частково був відсутній через відпустку без збереження заробітної плати.

Якщо зарплата була нарахована, то очевидно, що на неї має бути нараховано і сплачено як ЄСВ, так і ПДФО і військовий збір. Однак якщо сума зарплати за місяць, у якому була неоплачувана відпустка у зв’язку з карантином, менша за мінімальну (а саме 4723 грн), то ЄСВ слід розраховувати як для мінімальної зарплати відповідно: треба розрахувати різницю між мінімальною зарплатою (4723 грн) і фактично нарахованим роботодавцем заробітком і донарахувати ЄСВ на цю різницю. Також слід нарахувати ЄСВ і на фактично нараховану суму зарплати (що менша мінімальної).

У Звіті з ЄСВ знаходження працівника у відпустці без збереження заробітної плати у зв’язку з карантином відображатиметься в таблиці 6.

logo