Квітневі зміни до КЗпП: законопроєкт № 3275

31 березня 2020
1384
Середній бал: 5 із 5

Як запровадити дистанційну роботу

Учора, 30.03.2020, на позачерговому засіданні Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (законопроєкт № 3275).

Гнучкий режим робочого часу, дистанційна (надомна) робота і оплата простою

Ним, зокрема, внесено зміни до КЗпП, в якому визначено:

Гнучкий режим робочого часу — це форма організації праці, якою допускається встановлення режиму роботи, що є відмінним від визначеного правилами внутрішнього трудового розпорядку, за умови дотримання встановленої денної, тижневої чи на певний обліковий період (два тижні, місяць тощо) норми тривалості робочого часу.

Дистанційна (надомна) робота — це така форма організації праці, коли робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором у т. ч. за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця.

Визначено, що трудовий договір укладається обов’язково в письмовій формі у разі дистанційної (надамної) роботи. На час загрози поширенню епідемії, пандемії та/або на час загрози військового, техногенного, природного чи іншого характеру умова про дистанційну (надомну) роботу та гнучкий режим робочого часу може встановлюватися у наказі (розпорядженні) власника або уповноваженого ним органу без обов’язкового укладення у письмовій формі трудового договору про дистанційну (надомну) роботу.

Окрім цього уточнили, що час простою не з вини працівника, в т. ч. на період оголошення карантину встановленого Урядом, оплачуємо з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Наразі закон готується на підпис Президентом України.

Із картки законопроєкту № 3275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)»

logo