Роз’яснення щодо оплати праці працівників установ сфери спорту на період карантину

20 березня 2020
2260
Середній бал: 5 із 5

Норми тривалості робочого часу 2020 року

У зв’язку з забороною відвідування установ сфери спорту, повідомляємо, що згідно з пункту 8 наказу Мінсім’ямолодьспорту від 23.09.2005 № 2097 у випадку, коли в окремі дні (місяці) робота не відбувається з незалежних від працівника у сфері спорту причин (епідемії, несприятливі метеорологічні умови тощо), його оплата у ці дні здійснюється з розрахунку заробітної плати, установленої при тарифікації, за умови, що цей працівник виконує іншу організаційну або методичну роботу.

Роз’яснення щодо оплати праці працівників установ сфери спорту на період карантину

Зазначене положення стосується як штатних працівників, так і тих, що працюють на умовах сумісництва.

З метою мінімізації розповсюдження короновірусної інфекції керівникам установ у сфері спорту необхідно вжити усіх можливих заходів для переведення працівників на роботу в дистанційному режимі.

Неприпустимим є примусове відправлення працівників у відпустку без збереження заробітної плати.

Окрім того, відповідно до статті 113 КЗпПза час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігають середній заробіток.

Отже, за всіма працівниками установ у сфері спорту, роботу яких призупинено на період карантину, зберігають середню заробітну плату, а працю працівників у сфері спорту, які виконують методичну та організаційну роботу, оплачують згідно з тарифікацією.

Із офіційного веб-сайту Міністерства молоді і спорту України

logo