Податки та власні надходження — перевіряйте рахунки

10 січня 2020
2870
Середній бал: 5 із 5

Казначейство поінформувало, що з 01.01.2020 введено в дію нові рахунки для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів, рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, системі електронного адміністрування реалізації пального і спирту етилового, рахунки для зарахування ЄСВ та депозитні рахунки митних органів, рахунки для зарахування власних надходжень.

Податки та власні надходження — перевіряйте рахунки

Відкриті в минулому році рахунки з 01.01.2020 — закриті. Але протягом трьох операційних днів поточного року (03, 08, 09 січня) платниками податків було спрямовано 271,7 тис. платіжних трансакцій на недіючі рахунки. Відповідно такі кошти Казначейство не зараховує, а повертає банківським установам як «нез’ясовані надходження».

Тож перевіряйте реквізити рахунків, на які сплачуєте податки і збори, в іншому разі податкового боргу не уникнути. Реквізити нових рахунків для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів розміщенні на вебпорталі Казначейства. Також реквізити зазначених рахунків можна отримати у відповідних органах, що контролюють справляння надходжень бюджету.

Реквізити рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ, системі електронного адміністрування реалізації пального і спирту етилового, рахунків для зарахування ЄСВ необхідно отримати у відповідних органах ДПС, реквізити депозитних рахунків митних органів — у відповідних органах Державної митної служби України.

Крім того, Казначейство звертає увагу, що кошти, які зараховують як власні надходження бюджетним установам, — це кошти, які сплачують юридичні чи фізичні особи за послуги, що надаються такими бюджетними установами (наприклад, плата за навчання, плата за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах та ін.).

Також протягом трьох операційних днів поточного року (03, 08, 09 січня) юридичними та фізичними особами було спрямовано 124,4 тис. платіжних трансакцій на недіючі рахунки відповідних бюджетних установ. Такі кошти як «нез’ясовані надходження» Казначейство також повертає банківським установам, через які здійснювалася оплата.

За новими реквізитами рахунків необхідно звертатися до розпорядників бюджетних коштів (надавачів відповідних послуг), на ім’я яких вони відкриті.

За інформацією Казначейства

logo