-

Оренда державного та комунального майна по-новому

2 січня 2020
2560
Середній бал: 5 із 5

З 01.02.2020 орендні відносини регулюватиме новий закон. Він впроваджує просту й прозору процедуру надання в оренду державного та комунального майна, яка є більш вигідною завдяки вільній конкуренції.

Державне та комунальне майно передаватимуть в оренду шляхом продажу права оренди на майно на електронному аукціоні в електронній торговій системі. В цій системі у відкритому доступі публікуватимуть всю інформацію щодо угод оренди державного та комунального майна.

Оренда державного та комунального майна по-новому

Закон визначає чіткі етапи й терміни процедури передачі в оренду державного та комунального майна, яке не використовується.

Також з’являться бази публічних переліків державного та комунального майна, що здається в оренду та за якими ухвалено рішення про передачу в оренду:

  • на аукціоні;
  • без проведення аукціону.

Стартову орендну плату на аукціонах розраховуватимуть не від оцінки майна, а від його балансової вартості станом на останнє число місяця, який передує даті визначення цієї орендної плати. Потенційний об’єкт оренди переоцінюватимуть у разі:

  • відсутності балансової вартості;
  • залишкова балансова вартість об’єкта дорівнює нулю;
  • залишкова балансова вартість об’єкта оренди становить менше 10% від його первісної балансової вартості.

Також конкретизовано ситуації, коли фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного та комунального майна.

За інформацією Офіційного інтернет представництва Президента України

logo