text
Головбух: Бюджет

Обмеження розміру декретних: роз’яснює Мінсоцполітики

  • 18 грудня 2017
  • 486

Фахівці Мінсоцполітики роз’яснили як застосовувати обмеження розміру допомоги по вагітності та пологах.

Порядок розрахунку допомоги по вагітності та пологах визначено Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105-ХІV (далі —Закон № 1105).

► Новорічні подарунки для працівників: коли утримувати ПДФО і військовий збір

Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку (ч.2 ст.26 Закону № 1105)

Водночас статтею 19 Закону № 1105  встановлено обмеження розміру допомоги по вагітності та пологах для застрахованих осіб, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку мають страховий стаж менше шести місяців. Для таких працівників допомогу слід розраховувати виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

► Як нараховувати декретні виплати працівникам бюджетних установ

Отож, розмір допомоги по вагітності та пологах слід визначати з урахуванням норми статті 26 Закону № 1105, а у випадку, коли застрахована особа протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку має страховий стаж менше шести місяців, застосовувати обмеження відповідно до статті 19 Закону № 1105.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 29.11.2017 № 530/0/86-17

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд