Державний контроль за діяльністю ФСС

6 грудня 2019
1872
Середній бал: 5 із 5

Прийнято за основу законопроєкт № 2275 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування» — повідомило Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Державний контроль за діяльністю ФСС

Законопроєкт пропонує:

  • переглянути принципи формування правлінь ФСС;
  • змінити представництво сторін соціального діалогу в правлінні ФСС (десять представників держави та по чотири представники від застрахованих осіб і від роботодавців);
  • ліквідувати механізм черговості представників сторін на посадах голови правління і його заступників;
  • посилити державний контроль за діяльністю ФСС шляхом надання Уряду функції призначення керівника виконавчої дирекції ФСС, а функції призначення заступників директора та керівників управлінь виконавчої дирекції ФСС надати директору виконавчої дирекції ФСС за погодженням з Мінсоцполітики.

Пропонують законодавчо закріпити визначення терміну «медичний висновок», а також те, що електронний реєстр листків непрацездатності є складовою частиною реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Окрім цього, пропонують поширити дію антикорупційного законодавства на членів правлінь та посадових осіб виконавчих дирекцій ФСС та зобов’язати подавати е-декларації. 

За повідомленням Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України

 

logo