Придбали автомобіль поза межами країни — як декларувати

29 листопада 2019
1968
Середній бал: 5 із 5

Придбали автомобіль поза межами країни — як декларуватиПредставники НАЗК та Української школи урядування провели тренінг, на якому розглянули практичні питання щодо заповнення електронних декларацій у разі придбання за межами України транспортного засобу.

Так, суб’єкт декларування повинен подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, якщо він придбав за межами України транспортний засіб. У його вартість не включаємо витрати зі справляння податків, зборів та інших обов’язкових платежів, пов’язаних із ввезенням такого транспортного засобу на митну територію України та його державною реєстрацією.

«Придбання суб’єктом декларування транспортного засобу за межами України, що підтверджується відповідними документами, без державної реєстрації такого транспортного засобу вважається «придбанням майна» в розумінні частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції, — повідомив керівник Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя НАЗК Ігор Степанов — Суб’єкт декларування повинен подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у разі придбання ним транспортного засобу за межами України, вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, протягом 10 днів з моменту набуття права власності за договором».

Водночас представники НАЗК зауважили, якщо при реєстрації транспортного засобу або його митному оформленні, зокрема сплаті ввізного мита, акцизного податку чи ПДВ, суб’єкт декларування у звітному періоді здійснив видаток, що перевищує встановлений поріг декларування (50 прожиткових мінімумів), такий видаток повинен бути відображений у розділі «Видатки та правочини» декларації. А з 01.01.2020 в такому випадку необхідно буде подавати також повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

За інформацією НАЗК

logo