Чи можна відмовити працівникам із ДНР та ЛНР у прийнятті на роботу?

13 грудня 2017 287

Фахівці Мінсоцполітики роз’яснили,  чи можуть записи «ДНР» та «ЛНР» у трудовій книжці бути підставою для відмови у прийнятті працівника на роботу.

При укладенні трудового договору з роботодавцем громадянин зобов’язаний подати відповідно до частини 2 статті 24 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП):

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • трудову книжку, оформлену в установленому порядку.

►Працевлаштування інвалідів. Будьмо уважні!

А в окремих випадках — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи

Законодавство про працю не передбачає можливості відмови працівнику у працевлаштуванні у зв’язку з наявністю у трудовій книжці записів, внесених незаконно створеними на території України організаціями.

►Уряд прийняв рішення про перенесення робочих днів у 2018 році

Крім того, законодавство про працю не встановлює обов’язку роботодавця при прийнятті на нове місце роботи визнавати недійсними чи виправляти попередні записи в трудовій книжці.

►Квота з працевлаштування 45-річних громадян: про обіцянки чиновників і норми закону

У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо — виправити його може власник або уповноважений ним орган, де було зроблено відповідний запис.

►Как оплатить больничный за счет средств работодателя

У разі неможливості дотримання вищевказаного порядку виправлення записів трудових книжок працівників, що не відповідають законодавству, такі записи визнають недійсними у судовому порядку.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 18.10.2017 №447/0/22-17/134 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль