Чи можливо скоротити працівницю, що перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років

20 листопада 2019
3396
Середній бал: 5 із 5

Чи можливо скоротити працівницю, що перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років

Юридична особа припиняє своє існування, коли передає все своє майно, права та обов’язки іншим юридичним особам — правонаступникам (злиття, приєднання, поділ, перетворення) або в результаті ліквідації.

Під час ліквідації підприємства з правонаступництвом звільнення жінок, що мають дітей до трьох років, можливе лише за пунктом 5 статті 36 КЗпП — шляхом переведення на інше підприємство, в установу чи організацію, які є правонаступниками. При цьому, правонаступник зобов’язаний прийняти таких жінок на роботу за переведенням.

У разі ліквідації підприємства, установи, організації звільняють усіх працівників, у т. ч. вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років, одиноких матерів, що мають дітей до 14 років або дітей інвалідів. Звільнення таких жінок має відбуватися з обов’язковим їх працевлаштуванням. Власник або уповноважений ним орган працевлаштовує їх самостійно або через державну службу зайнятості.

На період працевлаштування за таким працівником зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення трудового договору.

За інформацією Управління Держпраці в Черкаській області

logo