Як надавати додаткову відпустку працівникам-«чорнобильцям»

7 листопада 2019
3199
Середній бал: 5 із 5

Як надавати додаткову відпустку працівникам-«чорнобильцям»

Працівникам із числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 2), надається пільга з використання чергової відпустки у зручний для них час, а також додаткова відпустка із збереженням зарплати на 14 робочих (16 календарних) днів на рік.

Ця відпустка не є щорічною додатковою відпусткою, а належить до інших видів відпусток, встановлених законодавством. Вона є гарантованою державою пільгою, тому роботодавець зобов’язаний забезпечити право працівника на відпустку впродовж календарного року.

Видатки на оплату відпустки фінансують за рахунок коштів державного бюджету на соціальний захист та соціальне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (бюджетна програма КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

Якщо в установі є такі працівники, вона подає до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного року:

  • відомості про установу з визначенням кількості постраждалих осіб за категоріями отримувачів компенсацій та допомоги;
  • кількості громадян, які працюють на територіях радіоактивного забруднення;
  • списки громадян із зазначенням прізвища, імені та по батькові, категорії, серії та номера посвідчення (за наявності), місця проживання (перебування), ідентифікаційного номера;
  • графік відпусток;
  • розрахунок витрат для додаткової відпустки на наступний бюджетний рік.

У разі зміни цих відомостей, у т. ч. зміни розрахункових рахунків, на які перераховують кошти, установа повідомляє протягом 20 днів наступного місяця про такі зміни відповідних розпорядників коштів.

До 25 числа місяця, за який здійснюється нарахування, установи подають:

  • документи щодо розрахункових витрат, пов’язаних з виплатою компенсацій та допомоги;
  • реєстр отримувачів компенсаційних виплат і допомоги, у якому зазначають прізвище, ім’я та по батькові, категорію, номер посвідчення, ідентифікаційний номер, відомості про нараховані виплати, суму компенсацій та вид допомоги.

Витрати установ, пов’язані із вже здійсненою оплатою відпусток працівникам з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян, не відшкодовують.

Із листа Мінсоцполітики «Щодо відшкодування витрат, пов’язаних із наданням «чорнобильської» відпустки» від 10.10.2019 № 136/0/205-19

logo