Для військовослужбовців і правоохоронців ввели матеріальну відповідальність

5 листопада 2019
2617
Середній бал: 5 із 5

Для військовослужбовців і правоохоронців ввели матеріальну відповідальність

Військовослужбовців, військовозобов’язаних, резервістів та правоохоронців притягатимуть до матеріальної відповідальності за шкоду, яку було завдано з їх вини шляхом знищення, пошкодження, створення нестачі, розкрадання або незаконного використання військового та іншого майна під час військової служби або виконання службових обов’язків.

Закон України «Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та прирівняних до них осіб за шкоду, завдану державі» від 03.10.2019 № 160-IX набрав чинності 31.10.2019. Він визначає три види матеріальної відповідальності:

  • обмежена;
  • повна;
  • підвищена.

Так, за завдану з необережності шкоду передбачена обмежена матеріальна відповідальність у розмірі завданої шкоди, але не більше 15 прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб.

Натомість за шкоду, завдану розкраданням або втратою озброєння, зброї та боєприпасів до неї, особа нестиме підвищену матеріальну відповідальність у кратному співвідношенні до вартості такого майна, але не більше десятикратного розміру його вартості.

Із Закону України «Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та прирівняних до них осіб за шкоду, завдану державі» від 03.10.2019 № 160-IX

logo