-

Як повертають надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ

4 листопада 2019
2016
Середній бал: 5 із 5

Як повертають надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ

Помилково/надміру сплачені суми грошового зобов’язання повертають платнику за його заявою (ст. 43 ПК), якщо у такого платника немає податкового боргу.

Надміру сплачені податкові зобов’язання з ПДВ, зараховані до бюджету з рахунка платника ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (СЕАПДВ) у порядку, визначеному пунктом 200¹.5 ПК, повертають виключно:

  • на рахунок платника в СЕАПДВ (за наявності);
  • на поточний рахунок платника податків в установі банку — якщо рахунок в СЕАПДВ відсутній на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів.

Складовою формули щодо суми ПДВ, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, є загальна сума поповнення з поточного рахунку платника ПДВ рахунка в СЕАПДВ (∑ПопРах).

Суми надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють значення ∑ПопРах і суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.

Якщо в подальшому платник вирішить повернути кошти з електронного рахунка на поточний рахунок, значення ∑ПопРах зменшують на суму ПДВ, яка зазначена у заяві про перерахування з електронного рахунку на поточний рахунок платника.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області 

logo