9 грудня — Міжнародний день боротьби із корупцією

8 грудня 2017
31
Середній бал: 5 із 5

Цього дня у 2003 році була підписана Конвенція ООН проти корупції, що запровадила міжнародні антикорупційні інструменти, спрямовані на запобігання корупції. Країни, які приєдналися до Конвенції співпрацюють, аби покарати винних за отримання хабарів, присвоєння бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів.

За законом корупцією вважають, зокрема, дії чиновника, який використовує надані йому службові повноваження чи пов’язані з ними можливості задля одержання неправомірної вигоди. Тобто збагачення за рахунок коштів громади і держави.

У квітні 2017 року за результатами міжнародного дослідження Ernst & Young, присвяченого ризикам шахрайства в Європі, на Близькому Сході, в Індії та Африці (EMEIA), Україна посіла перше місце в світі за рівнем корупції.

Тому наразі одним із основних завдань реформування системи публічного управління України є боротьба з корупцією. Важливим засобом запобігання корупції слугує подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто е-декларування.

logo