Головбух: Бюджет

Чи можна відмовити працівнику у звільненні за власним бажанням

  • 22 вересня 2017
  • 538

Якщо працівник вирішив звільнитися за власним бажанням, роботодавець не має права його не відпускати. Про це нагадали фахівці Держпраці.

Адже працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за 2 тижні (ст.38 Кодексу законів про працю України).

Крім того, працівник має право наполягати на розірванні трудового договору у коротший строк у разі неможливості продовжувати роботу з поважних обставин. Підставами для цього може бути переїзд працівника на нове місце проживання; переведення його чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інші поважні причини. В таких випадках роботодавець зобов’язаний розірвати трудовий договір у строк, який просить працівник.  

Відмова у звільненні працівника з роботи за власним бажанням є порушенням законодавства. Як наслідок, у разі звернення працівника до органів Держпраці керівника можуть притягнути до відповідальності.

Джерело: сайт ГУ Держпраці у Хмельницькій області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися