-

Діапазон посадових окладів — як впливає на індексацію

9 жовтня 2019
1367
Середній бал: 5 із 5

Нагадаємо, індекс споживчих цін для проведення індексації обчислюють з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифних ставок (окладів). Суму індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) не нараховують, якщо розмір підвищення зарплати перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення тарифних ставок (окладів).

Калькулятор індексації зарплати

Якщо розмір підвищення зарплати не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), суму індексації у цьому місяці визначають з урахуванням розміру підвищення зарплати і розраховують як різницю між сумою індексації і розміром підвищення зарплати.

У разі зростання зарплати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) суму індексації не зменшують на розмір підвищення зарплати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховують всі складові зарплати, які не мають разового характеру.

Фахівці Мінсоцполітики роз’яснили, якщо за певною посадою встановлюється діапазон посадових окладів (мінімальний і максимальний), підвищення посадового окладу у межах цього діапазону не повинно призводити до зміни початку обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.

Якщо ж відбувається підвищення мінімальних та максимальних посадових окладів у межах діапазону за певною посадою, змінюється і місяць початку обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.

Із листа Мінсоцполітики «Щодо індексації заробітної плати» від 20.08.2019 № 75/0/214-19

logo