-

Українцям планують ввести збір на розвиток спорту

8 жовтня 2019
1944
Середній бал: 5 із 5

Планують запровадити загальнодержавний збір на розвиток спорту

У Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики опрацьовують законопроєкт № 2208 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження загальнодержавного збору на розвиток спорту».

Законопроєкт пропонує запровадити загальнодержавний збір на розвиток спорту для створення додаткових джерел фінансування розвитку спорту та забезпечити дієвий контроль за сплатою цього збору.

Базою оподаткування збору на розвиток спорту є сума операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі. Ставка цього збору — 1% від операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що запровадження такого збору стимулюватиме громадян та суб’єктів господарювання продавати та/або купувати іноземну валюту в онлайн режимі у безготівковій формі без відвідування фінансових установ, їх структурних підрозділів та пунктів обміну валют.

Банки, у свою чергу, в умовах значної конкуренції на ринку купівлі/продажу іноземних валют це додатково стимулюватиме створювати клієнтам належні умови для здійснення валюто-обмінних операцій в режимі онлайн.

Із законопроєкту № 2208 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження загальнодержавного збору на розвиток спорту»

 

logo