Як зміниться зарплата держслужбовців 2020 року

22 листопада 2019
16473
Середній бал: 5 із 5

Чи можна призначити на декретну посаду держслужби у період карантину

Як зміниться зарплата держслужбовців 2020 року

Наприкінці вересня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» від 19.09.2019 № 117-IX, який запроваджує зміни в оплаті праці держслужбовців.

Так, мінімальний посадовий оклад держслужбовця становитиме, як і раніше, два розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Однак без уточнення — на 1 січня календарного року. Тож посадові оклади держслужбовців 2020 зростатимуть одночасно із законодавчим підвищенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Зміни в державній службі 2020

Для різних держорганів Уряд встановлюватиме додаткові коригуючі коефіцієнти оплати праці з урахуванням соціально-економічних, демографічних, кліматичних, екологічних та інших особливостей адміністративно-територіальних одиниць, на територію яких поширюється юрисдикція таких органів.

До 01.01.2020 НАДС має розробити, а Уряд затвердити схеми посадових окладів для кожної підкатегорії посад державної служби та для п’ятьох рівнів держорганів.

Із структури зарплати Закон № 117 виключив виплати тимчасового характеру — за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків:

  • тимчасово відсутнього держслужбовця;
  • за вакантною посадою державної служби.

Ці виплати й надалі виплачуватимуть за наявності підстав, оскільки їх розмір і умови виплати визначають частини 3 і 4 статті 52 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII.

До переліку надбавок і доплат Закон № 117 включив компенсацію за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці. Умови її виплати визначатиме Уряд.

Окрім цього, за потреби організувати та виконати завдання, що мають тимчасовий характер, укладатимуть контракт на посади державної служби категорій «Б» і «В». Умови оплати праці для таких держслужбовців визначатиме контракт.

Детальніше про запроваджені Законом № 117 зміни читайте у статті «Державна служба: перезавантаження».

Із публікації в тижневику «Головбух: Бюджет» № 37/2019

logo