Уряд визначив першу ЦЗО. На часі — централізація закупівель

25 вересня 2019
1480
Середній бал: 5 із 5

Уряд визначив ДУ «Професійні закупівлі» централізованою закупівельною організацією для проведення в інтересах замовників тендерів та закупівель за рамковими угодами товарів і послуг (крім поточного ремонту).

У 2017-2018 роках ДУ «Професійні закупівлі» виконувала функції централізованої закупівельної організації як пілот. Тож тепер вона зможе реалізувати здобуті знання та досвід, коли виконуватиме функції ЦЗО і проводитиме закупівлі в інтересах замовників, які виявили бажання передати функцію закупівель до професійної організації.

«Рішення про визначення ДУ «Професійні закупівлі» централізованою закупівельною організацією — крок до оптимізації всього закупівельного процесу. Адже замовники, які передають свої закупівлі до ЦЗО, зможуть заощадити свої кошти за рахунок об'єднання однотипних товарів в рамках однієї процедури», — прокоментували своє рішення в Уряді.

Головними перевагами закупівель через ЦЗО є:

  • професіоналізація сфери публічних закупівель;
  • збільшення економії коштів за рахунок агрегації обсягів;
  • стандартизація закупівель — ЦЗО активно працює з потенційними постачальниками, що значно знижує ризики оскаржень та зриви постачання;
  • зниження рівня корупції.

Лілія Лахтіоновадиректорка департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономіки
Сфера публічних закупівель на порозі істотних змін. Деякі з них мають гармонізувати національне законодавство з європейським, а решта — вдосконалити закупівельний процес. Які зміни чекають на замовника?

logo