З якого дня рахувати дні хвороби, якщо листок непрацездатності видано після завершення робочого дня

17 вересня 2019
2199
Середній бал: 5 із 5

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Особі, яка звернулася за медичною допомогою і визнана непрацездатною по завершенню робочого дня, листок непрацездатності може видаватись, за її згодою, з наступного календарного дня.

Якщо тимчасова непрацездатність у застрахованої особи настала після закінчення робочого дня і особа не скористалася своїм правом на отримання листка непрацездатності з наступного календарного дня, перший день непрацездатності (дата видачі листка непрацездатності) співпадає з відпрацьованим працівником робочим днем.

У цьому випадку дні хвороби оплачуємо у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати, з другого дня тимчасової непрацездатності, оскільки в перший день страхового випадку працівником відпрацьовано повний робочий день згідно з графіком його роботи, за який йому нарахують заробітну плату.

Календарні дні тимчасової непрацездатності (перших п’яти днів та шостого дня — для допомоги по тимчасовій непрацездатності) відліковуйте саме з дня видачі листка непрацездатності, тобто з останнього відпрацьованого робочого дня.

За інформацією Управління виконавчої дирекції ФСС у Вінницькій області

logo