-

Коли розрахуватись з працівником, якщо його звільняємо

17 вересня 2019
1954
Середній бал: 5 із 5

Роботодавець у день звільнення видає працівникові належно оформлену трудову книжку і виплачує всі суми, що належать працівнику від установи.

Якщо працівник в день звільнення не працював, зазначені суми виплачуйте не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Однак, про нараховані суми, належні працівникові до виплати при звільненні, письмово поінформуйте працівника перед виплатою цих сум.

У разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, виплачуйте не оспорювану ним суму. При цьому дотримайте строків для виплати.

Якщо звільняєте працівника з ініціативою роботодавця, видайте працівнику у день звільнення обов’язково копію наказу про звільнення з роботи. Якщо звільняєте за інших підстав, копію наказу видавайте на вимогу працівника.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Коли розрахуватись з працівником, якщо його звільняємо
Людмила Кравченко,керівник експертної групи MCFR Головбух
Працівник звільнився з роботи за переведенням в іншу установу і не використав відпустку. Як перерахувати компенсацію за невикористану ним відпустку на рахунок іншої установи та відобразити цю операцію в бухгалтерському обліку?

 

logo