Компенсація за дні невикористаної відпустки протягом року

6 вересня 2019
1857
Середній бал: 5 із 5

Якщо загальна тривалість щорічної відпустки працівника становить 24 календарні дні, компенсувати невикористані дні відпустки можливо тільки при звільненні.

Отримати компенсацію за невикористані дні відпустки можуть тільки працівники віком старше 18 років і лише за дні щорічної відпустки. Соціальна додаткова відпустка на дітей, навчальна, чорнобильська та відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни у визначенні правила «24 календарних днів» участі не беруть.

Якщо працівник не скористався своїм правом на щорічну відпустку за декілька попередніх років, 24 календарні дні за кожен відпрацьований робочий рік роботодавець зобов’язаний надати працівнику днями відпочинку, а за інші дні, за бажанням працівника, може виплачуватись компенсація.

Деякі категорії працівників бюджетної сфери мають право на щорічні відпустки більшої тривалості, ніж 24 календарні дні. Виплата грошової компенсації для них здійснюється у звичайному порядку. Однак грошову компенсацію за частину щорічної відпустки педагогічним працівникам виплачують тільки за умови забезпечення їх роботою у відповідний період.

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

 

 

logo