-

Сьогодні НБУ знизив облікову ставку

6 вересня 2019
1368
Середній бал: 5 із 5

Правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку до 16,5% річних з 06.09.2019. Пом’якшення монетарної політики пов’язано з очікуваним прогнозом уповільнення інфляції до цілі 5% (Інфляція в липні (9,1% у річному вимірі) була вищою за траєкторію прогнозу, опублікованому в останньому Інфляційному звіті).

Правління НБУ відзначило, що внутрішні політичні ризики для зниження інфляції до цілі послабилися з початком роботи Парламенту нового скликання та формуванням нового Уряду. Це відкриває можливість для активізації переговорів з МВФ щодо нової програми співпраці.

Водночас, зберігаються загрози для фінансової стабільності, пов’язані з перебігом судових процесів щодо рішень держави, спрямованих на оздоровлення банківського сектору.

Ризики зовнішнього походження, відзначені Правлінням НБУ під час попереднього засідання з монетарної політики у липні, також залишаються актуальними. А саме:

  • припинення транзиту газу з Росії територією України з початку 2020 року;
  • посилення торговельних війн та підвищення турбулентності на глобальних фінансових ринках;
  • ескалація військового конфлікту та нові торговельні обмеження з боку Росії.

У подальшому цикл пом’якшення монетарної політики продовжиться за умови стійкого уповільнення інфляції до цілі 5%. Темп зниження облікової ставки до нейтрального рівня 8% залежатиме від ризиків як внутрішнього, так і зовнішнього походження.

За інформацією НБУ

 

logo