Типові порушення при призначенні, обчисленні розміру матеріального забезпечення

5 вересня 2019
1253
Середній бал: 5 із 5

Фахівці ФСС звертають увагу комісій (уповноважених) із соціального страхування установ, кадрових і бухгалтерських служб на типові порушення, які виявлені під час документальних планових перевірок у страхувальників.

Такими порушеннями є:

  • страховий стаж застрахованих осіб розраховують без необхідних підтверджуючих документів (наприклад, даних Держреєстру) або за недостатньої їх кількості;
  • допомогу по тимчасовій втраті працездатності, допомогу по вагітності та пологах призначають на підставі неналежним чином оформлених документів (листків непрацездатності) чи за відсутності інших документів, що є підставою для призначення матеріального забезпечення. Зокрема, призначення та виплата допомоги по тимчасовій втраті працездатності у зв’язку з невиробничою травмою проводиться без наявності документів, що підтверджують проведення розслідування таких нещасних випадків;
  • допомогу на поховання призначають за відсутності підтверджуючих документів або на поховання пенсіонерів;
  • порушення строків розгляду документів, призначення та виплати матеріального забезпечення;
  • має місце відсутність документів (зокрема, наказів, довідок), які підтверджують виключення з розрахункового періоду днів, у які застраховані особи були відсутні на роботі з поважних причин.

Варто звернути на ці порушення увагу та перевірити чи не допущено їх у роботі до приходу перевіряючих із ФСС. Коли заплановано перевірку страхувальника можна подивитись у плані-графіку перевірок, розміщеному на сайті ФСС.

За інформацією Управління виконавчої дирекції ФСС у Полтавській області

Типові порушення при призначенні, обчисленні розміру матеріального забезпечення
Микола ПОСТЕРНАК,експерт MCFR Головбух
Як виправити заяву-розрахунок, за якою у ФСС замовили більше ніж потрібно? Що маєте зробити, якщо кошти вже надійшли? Як ФСС покарає за те, що не повернули йому зайве?

 

logo