Головбух: Бюджет

Як обліковувати витрати за необмінними операціями

  • 28 листопада 2017
  • 4259

Мінфін роз’яснив, як суб’єкти державного сектору мають обліковувати витрати за необмінними операціями.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Податкові та неподаткові надходження (збори та платежі) включені до складу доходів від необмінних операцій відповідно до класифікації доходів, наведеної у пункті 1 розділу ІІ НП(С)БОДС 124 «Доходи».

Податкові, неподаткові та інших платежів, сплачені відповідно до законодавства на безповоротній основі за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки», належать до витрат за необмінними операціями (лист Мінфіну від 30.12.2016 № 31-11420-06-5/37751).

Перелік рахунків і субрахунків для узагальнення у бухобліку інформації про факти діяльності визначає План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2013 № 1203 (далі — План рахунків), призначення і порядок ведення яких встановлено Порядком застосування Плану рахунків.

Для відображення інформації про суми визнаних витрат за необмінними операціями призначено субрахунок 8511 «Витрати за необмінними операціями».

►Як списувати інші необоротні матеріальні активи і які форми актів застосовати 

Відповідно до пункту 3.9 розділу ІІ НП(С)БО 124 суми штрафів, неустойки, пені, отримані за рішенням сторін договору або відповідних державних органів, суду, включають до доходів звітного періоду за датою їх фактичного надходження.

Суми штрафів, неустойки, пені, отримані за рішенням сторін договору або відповідних державних органів, суду, що включаються до складу доходів звітного періоду відповідно до законодавства, обліковують на субрахунку 7511 «Доходи за необмінними операціями» Плану рахунків.

Джерело: сайт Міністерства фінансів України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися