Необгрунтовані активи і незаконне збагачення

3 вересня 2019
2117
Середній бал: 5 із 5

У разі набрання законної сили рішенням суду про визнання необгрунтованими активів та стягнення їх у дохід держави, припинятимуть:

  • дію трудового договору з особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
  • повноваження осіб, які працюють на виборних посадах.

Такі новації визначає законопроєкт № 1031 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів».

Необгрунтованими активами вважатимуть активи, щодо яких судом на підставі поданих доказів не встановлено, що вони або грошові кошти, необхідні для їх придбання, були набуті за рахунок законних доходів.

Окрім цього, передбачено кримінальну відповідальність за незаконне збагачення — позбавлення волі на строк 5-10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Незаконним збагаченням вважатимуть набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більш ніж на 12000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її доходи (для 2019 року — близько 11,5 млн грн).

До зазначеної вартості не враховуватимуть необгрунтовані активи.

Із законопроєкту № 1031

Необгрунтовані активи і незаконне збагачення
Олеся СКРИМОВСЬКА,головний редактор MCFR Головбух
Ціни зростають щороку на все, зокрема і на необоротні активи — меблі, комп’ютерну техніку, ноутбуки. Це зумовлює певні труднощі бюджетним установам, які мають закупити устаткування.

logo