З якого часу призначати допомогу по вагітності та пологах якщо жінка продовжує працювати

27 серпня 2019
958
Середній бал: 5 із 5

Допомогу по вагітності та пологах надають працівниці у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Підставою для призначення цієї допомоги є листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю і пологами. Як правило, його видають за місцем спостереження за вагітною з 30 тижня вагітності воднораз на 126 календарних днів.

Жінкам, які належать до I-IV категорій постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, видають листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю і пологами з 27 тижня вагітності тривалістю 180 календарних днів.

Саме з дати настання страхового випадку в працівниці виникає право на цю допомогу. Скористатися своїм правом на відпустку чи продовжувати працювати ще деякий час — вона вирішує сама. При цьому комісія із соціального страхування призначає допомогу по вагітності та пологах лише за дні фактичної відпустки по вагітності та пологах, тобто дні, які зазначені у наказі про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

logo