Чи надавати відпустку за ненормований робочий день за неповного робочого часу

27 листопада 2017
186
Середній бал: 5 із 5

Мінсоцполітики пояснило, чи можна надавати відпустку за ненормований робочий день за неповного робочого дня.

Установа самостійно затверджує в колективному договорі список професій і посад працівників з ненормованим робочим днем. У ньому вона зазначає конкретну тривалість відпустки — у межах від 1 до 7 днів включно.

Ненормований робочий день можна застосовувати передусім для осіб, праця яких не піддається точному обліку в часі. У разі роботи з неповним робочим днем його тривалість чітко визначена (певна кількість годин на день).

Ненормований робочий день не рекомендується застосовувати для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем (п. 2 до Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених 10.10.1997 № 7)

Проте у випадку, якщо у зв'язку із специфікою роботи працівник з неповним робочим днем періодично виконує основну роботу поза межами робочого часу, йому може бути встановлено ненормований робочий день і, відповідно, щорічну додаткову відпустку на умовах, визначених у колективному договорі.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 10.10.2017 № 2536/0/101-17/284

logo