Працівник-сумісник — як оплачувати його роботу

21 серпня 2019
760
Середній бал: 5 із 5

Сумісництвом вважають виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або в громадянина за наймом.

Фахівці Держпраці нагадали, що порядок роботи сумісників і оплату їхньої праці регулює:

  • постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245;
  • Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.1993 № 43.

За роботи за сумісництвом з працівником укладається трудовий договір. Стороною трудового договору про роботу за сумісництвом на стороні власника (підприємства, установи, організації) може бути як інший власник (підприємство, установа, організація), так і той самий власник (підприємство, установа, організація), з яким працівник уклав трудовий договір про основну роботу, в такому разі трудові договори юридично не пов’язані між собою.

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день.

Працівникові, який працює за сумісництвом, працю оплачують за фактично відпрацьований час виходячи з передбачених умовами оплати праці складових (посадовий оклад, надбавки та доплати до нього тощо).

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

Працівник-сумісник — як оплачувати його роботу
Микола ПОСТЕРНАК, експерт MCFR Головбух
Сумісники, так само як і інші працівники, можуть захворіти чи отримати невиробничу травму, доглядати за дитиною чи піти у відпустку по вагітності та пологах. Період тимчасової непрацездатності установа має оплатити.
logo