Як оплатити листок непрацездатності, якщо МСЕК визнала хворого інвалідом

12 серпня 2019
2033
Середній бал: 5 із 5

Допомогу по тимчасовій непрацездатності оплачуємо коштом ФСС починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення або до встановлення МСЕК інвалідності.

На огляд до МСЕК хворого направляє лікарсько-консультаційна комісія лікувально-профілактичного закладу. При цьому у листку непрацездатності зазначають у графах:

  • «Направлений до МСЕК» — дату направлення документів на МСЕК, що підтверджується підписом голови лікарсько-консультативної комісії;
  • «Оглянутий у МСЕК» — дату огляду хворого.
  • «Висновок МСЕК» — висновок, що засвідчується підписом голови МСЕК та печаткою МСЕК.

Висновок МСЕК може бути таким:

  • визнаний інвалідом певної групи та категорії;
  • інвалідом не визнаний, потребує долікування;
  • інвалідом не визнаний, працездатний.

Якщо хворого визнано працездатним, термін тимчасової непрацездатності закінчується датою огляду в МСЕК. Тобто, у графі «Стати до роботи» листка непрацездатності зазначають дату, наступну за датою огляду в МСЕК. Якщо визнано непрацездатним, листок непрацездатності продовжується ЛКК лікувально-профілактичного закладу до відновлення працездатності або повторного направлення до МСЕК.

У разі визнання хворого інвалідом листок непрацездатності закривають днем надходження документів хворого на МСЕК. Дату встановлення інвалідності обов’язково зазначають у листку непрацездатності.

Оплаті підлягає період тимчасової непрацездатності, визначений в листку непрацездатності, до дня встановлення інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності). При цьому, день встановлення групи інвалідності оплаті не підлягає.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

logo