Декларація з екологічного податку: найпоширеніші помилки

9 серпня 2019
917
Середній бал: 5 із 5

Фахівці Офісу великих платників податків ДФС розповіли про найпоширеніші помилки, які допускають під час складання (подання) декларації з екологічного податку.

Так, потрібно подавати одну декларацію з екологічного податку, в якій зазначити код КОАТТУ за місцезнаходженням контролюючого органу, до якого подаємо цю декларацію з необхідною кількістю додатків. Однак замість однієї декларації з кількома додатками подають кілька декларацій. В автоматичному режимі всім раніше поданим деклараціям присвоюється ознака «історія подання», у зв’язку з чим виникають випадки, коли платник визначив зобов’язання за певним кодом КОАТТУ, а нарахованих податкових зобов’язань з екоподатку в інтегрованій картці немає, у результаті чого виникає переплата.

Заповнюючи податкову декларацію з екоподатку, окремі платники не враховують, що з 01.01.2019 ставку за викиди двоокису вуглецю збільшено у 24,4 рази. Внаслідок чого податкові зобов’язання занижені, оскільки застосовано ставку 0,41 грн/т замість 10 грн/т.

Також окремі платники забувають складати окремий додаток (додаток 1 до декларації) на зобов’язання з екоподатку за викиди двоокису вуглецю.

У додатках до декларації замість безпосереднього коду забруднюючої речовини зазначається код групи речовини (відходів). А це неправильно. Або зазначається код однієї забруднюючої речовини (відходів), а ставка іншої, або заповнюється замість одного додатка інший тощо.

Сьогодні, 09.08.2019, останній термін подання податкової декларації з екологічного податку за ІІ квартал 2019 року. Якщо у поданій декларації є помилки, переробіть її й подайте правильну податкову декларацію.

За інформацією Офісу великих платників податків ДФС

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:

logo