Мінсоцполітики нагадує: норми тривалості робочого часу у 2021 році визначаєте самостійно

20 серпня 2021
64629
Середній бал: 5 із 5

Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік.

 

Мінсоцполітики: норми тривалості робочого часу на 2021 рік визначайте самостійно

Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень встановлено в установі (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлено вихідні. Саме тому норми тривалості робочого часу на 2021 рік визначайте самостійно.

При цьому врахуйте, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (год./тижд.).

Мінсоцполітики розрахувало норми тривалості робочого часу на 2020 рік

Скачати таблицю

Скорочена тривалість робочого часу встановлена:

  • для працівників віком від 16 до 18 років — 36 год./тижд., для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) — 24 год./тижд. (тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу);
  • для працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, — не більш як 36 год./тижд. (перелік виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого часу затверджено постановою КМУ від 21.02.2001 № 163).

Окремі закони встановлюють скорочену тривалість робочого часу для окремих категорій працівників (учителів, лікарів тощо).

Врахуйте, що напередодні святкових і неробочих днів (стаття 73) тривалість роботи працівників, крім працівників для яких встановлено скорочену тривалість робочого часу, скорочується на 1 год. (незалежно чи це п’ятиденка, чи шестиденка), а напередодні вихідних тривалість роботи для шестиденки не може перевищувати 5 годин.

Якщо святковий або неробочий день збігається з вихідним, його переносьте на наступний день після святкового або неробочого.

Мінсоцполітики нагадує: норми тривалості робочого часу у 2021 році визначаєте самостійно
ІРИНА ЖИТКОВА,керівник групи експертів MCFR Кадри
Наші експерти щороку влітку рахують норму робочого часу на наступний рік. На основі балансу робочого часу складають графіки змінності в установах, де працівники працюють із підсумованим обліком робочого часу.

УВАГА! 

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими. 

logo