Нові вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування — вже діють

6 серпня 2019
645
Середній бал: 5 із 5

З початку серпня виробництво органічної продукції за галузями, її обіг, маркування, реалізацію, а також сертифікацію органічного виробництва слід проводити за новими правилами. Їх встановлює Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» від 10.07.2018 № 2496-VIII.

Щоб підвищити прозорість органічного ринку та відповідальність його учасників, Мінагрополітики вестиме відкриті реєстри. Інформація в них буде загальнодоступною, тож усі охочі зможуть отримати актуальні дані про:

  • операторів органічного ринку;
  • органи сертифікації, що мають право на проведення сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції;
  • наявність на ринку України органічного насіння і садивного матеріалу.

Держпродспоживслужба контролюватиме сферу органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Вона перевірятиме, як працюють оператори та органи сертифікації, проводитиме планові та позапланові заходи моніторингу органічної продукції, щоб на ринок не потрапляла неорганічна продукція, маркована як органічна.

За порушення у сфері органічного виробництва передбачені штрафи — від 5 до 8 мінімальних зарплат.  Штрафуватимуть осіб, які реалізують продукцію без сертифіката, що засвідчує відповідність процесу виробництва продукції та/або її обігу вимогам законодавства у сфері органічного виробництва.

Джерело: Урядовий портал

Нові вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування — вже діють
Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Пояснили на прикладах, як має діяти бюджетна установа, яка отримала від постачальника неякісний товар. Навели зразки заповнення документів, щоб зняти з реєстрації у Казначействі бюджетні зобов’язання.

logo