Захворів у додатковій відпустці «чорнобильцям» — чи оплачувати лікарняний

2 серпня 2019
600
Середній бал: 5 із 5

Особам, що належать до категорій 1 та 2 постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, держава гарантує компенсації та пільги, зокрема — додаткову відпустку із збереженням зарплати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів на рік.

Ця додаткова відпустка не віднесена Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII до щорічної відпустки. Навпаки — це пільга, компенсація за шкоду, завдану внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Оскільки ця відпустка не належить до щорічних відпусток, визначених Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, на неї не поширюються норми закону щодо перенесення щорічної відпустки на інший період або її продовження в разі тимчасової непрацездатності працівника.

Якщо працівник захворів, перебуваючи у додатковій відпустці, що надається особам 1 та 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, строк цієї відпустки:

  • не продовжуйте на період тимчасової непрацездатності;
  • не переносьте його на інший період;
  • не оплачуйте листок непрацездатності, що припадає на дні такої відпустки.

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Захворів у додатковій відпустці «чорнобильцям» — чи оплачувати лікарняний
Микола Постернакексперт MCFR Головбух
Бухгалтер точно і без помилок обчислив і виплатив лікарняні. Однак його зусилля виявилися марними: заклад охорони здоров’я неправильно оформив лікарняний листок. Тепер чекай штрафу від ФСС. А може, ще не пізно виправити ситуацію? На що слід було звернути увагу в лікарняному? І що робити з помилковими листками непрацездатності?
logo