Медпрацівників залучили до чергувань: як оплатити

30 липня 2019
1118
Середній бал: 5 із 5

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я (далі — медзаклади) визначає спільний наказ Мінсоцполітики та МОН «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519.

Лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою медзаклади можуть залучати за їх згодою до чергувань понад місячну норму робочого часу без займання штатних посад із оплатою з фонду оплати праці. У такому разі роботу, яку виконують медпрацівники, оплачуйте:

  • понад оклад — у робочі дні тижня;
  • у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад — у вихідний день за графіком, святковий чи неробочий день (ст. 106-107 КЗпП).

Оплачуйте тільки фактично відпрацьований час на основі посадового окладу/тарифної ставки або залежно від норм виробітку і відрядних розцінок. Ураховуйте підвищення, доплати та надбавки, передбачені чинним законодавством.

Лікарям, провізорам та фахівцям з базовою та неповною вищою медичною, фармацевтичною освітою державних і комунальних медзакладів встановлюйте надбавку за вислугу років залежно від стажу роботи у розмірі 10-30% до посадового окладу (постанова КМУ «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я» від 29.12.2009 № 1418).

Калькулятор стажу

Таку надбавку виплачуйте щомісяця за фактично відпрацьований час за основним місцем роботи та за сумісництвом.

Джерело: Лист МОН «Щодо деяких питань оплати праці працівників закладів охорони здоров’я» від 05.02.2019 № 10.1-16/4463/2971

Норми тривалості робочого часу 2020 року
Ірина Житковаголовний редактор MCFR Кадри
2020 рік — переступний, високосний. Працюватимемо на день більше. Але ж будуть і свята, і перенесені вихідні, і подовжені завдяки цьому вікенди. Дізнайтеся, як «ляжуть карти» наступного року та як можна планувати роботу. Тримайте напохваті розрахунок норм тривалості робочого часу на 2020 рік.

logo