Що зміниться у закупівлях електричної енергії?

21 листопада 2017 742
Фахівці Мінекономрозвитку повідомляє стосовно закупівлі електричної енергії

11 червня 2017 року набрав чинності Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII (далі - Закон № 2019).

Відповідно до Закону № 2019  через 18 (вісімнадцять) місяців з дня набуття  чинності  видів діяльності з розподілу та постачання електричної енергії підлягатимуть розподілу. Тобто, один і той самий суб'єкт господарювання не матиме права одночасно надавати послуги з розподілу та постачання електричної енергії.

Таким чином, послуги з розподілу електричної енергії будуть надавати оператори систем розподілу (природні монополії), а постачання електричної енергії споживачам — окремі від операторів систем розподілу юридичні особи — електропостачальники.

Оскільки оператори систем розподілу не матимуть права здійснювати постачання електричної енергії через 18 (вісімнадцять) місяців з дня набрання чинності Законом № 2019, ліцензії на постачання за регульованим тарифом на закріпленій території будуть анульовані. У свою чергу енергопостачальні компанії (які є вертикально-інтегрованими суб’єктами господарювання) повинні заздалегідь інформувати споживачів про здійснення заходів з відокремлення, зокрема, щодо умов постачання електричної енергії під час та після відокремлення, шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному веб-сайті та на платіжних документах, виписаних споживачам.

Тому споживачі (крім побутових та малих непобутових споживачів), яким на день набрання чинності Законом № 2019 постачання здійснював електропостачальник за регульованим тарифом, повинні до 11 грудня 2018 року обрати собі електропостачальника та укласти з ним договір постачання електричної енергії. Якщо споживач не обере електропостачальника, постачання електричної енергії йому впродовж не більше 90 днів буде атоматично здійснювати постачальник «останньої надії», визначений на відповідній території.

Побутовим та малим непобутовим споживачам постачання буде здійснювати постачальник універсальних послуг або обраний ними електропостачальник.

Джерело: Лист Мнекономрозвитку від 09.11.2017 № 3304-06/40489-07Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль