Змінилися вимоги до якості та безпечності молока

18 липня 2019
1259
Середній бал: 5 із 5

Із 7 червня запроваджені нові вимоги до безпечності, якості молока та молочних продуктів. Вимоги стосуються всіх операторів ринку молока та молочних продуктів незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов'язана з виробництвом, переробкою та введенням в обіг такої продукції.

Нові вимоги:

  • дадуть змогу привести національне законодавство у відповідність до вимог ЄС щодо ветеринарно-санітарних правил виробництва та обігу молока, визначення показників безпечності;
  • стимулюватимуть підвищення обсягу виробництва молока ґатунку «екстра»;
  • зобов’яжуть стежити за показниками якості та безпечності.

Оператори ринку молока та молочних продуктів повинні мати експлуатаційний дозвіл відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/97-ВР. Вони також можуть запроваджувати власні вимоги до молочної сировини, які містять показники і процедури, що еквівалентні та/або мають рівень вищий, ніж встановлюють нові вимоги.

Перехідний період для адаптації до нових правил для операторів ринку, орієнтованих на внутрішній ринок, — до 2022 року.

Джерело: наказ Мінагрополітики «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока та молочних продуктів» від 12.03.2019 № 118

 

Змінилися вимоги до якості та безпечності молока
Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Пояснили на прикладах, як має діяти бюджетна установа, яка отримала від постачальника неякісний товар. Навели зразки заповнення документів, щоб зняти з реєстрації у Казначействі бюджетні зобов’язання.

logo