Чи вимагати ліцензію на право зберігання пального для кожної ємності

10 липня 2019
1987
Середній бал: 5 із 5

У постачальника на одній земельній ділянці декілька споруд або ємностей для зберігання пального. Скільки ліцензій він повинен мати?

Із 1 липня 2019 року, аби вести діяльність із зберігання пального — власного або отриманого від інших осіб, суб’єкти господарювання повинні мати ліцензію на право зберігання пального.

Отримують вони таку ліцензію на кожне місце зберігання пального (ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР).

Місце зберігання пального — місце, на якому розташовані споруди, обладнання, ємності, які використовують для зберігання пального на праві власності або користування.

Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без ліцензії в місцях виробництва пального, оптової чи роздрібної торгівлі пальним, на які вже отримав відповідні ліцензії.

Отже, якщо на одній земельній ділянці розташовано декілька споруд або ємностей для зберігання пального, потрібна одна ліцензія.

Джерело: ЗІР, категорія 115.05

logo